Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 DZIEŃ BRYTYJSKI 15/16

DZIEŃ BRYTYJSKI

      W dniu 18.05.2016r. w Filii Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się „Dzień brytyjski” mający na celu zapoznanie uczniów z kulturą i głównymi atrakcjami turystycznymi Wielkiej Brytanii oraz zachęcenie ich do nauki języka angielskiego. W ramach tego wydarzenia w szkole odbyło się przedstawienie oraz występy taneczne i wokalne, w których udział wzięli wszyscy uczniowie. Dziewczęta zaprezentowały tradycyjny taniec irlandzki, a chłopcy taniec brytyjski. Uczniowie klas młodszych i zerówki zaśpiewali piosenki o gustach żywieniowych Brytyjczyków i o niezwykle zmiennej i kapryśnej w tym kraju pogodzie. Oprócz tego przedstawiono nietypowe brytyjskie święto – „Pancake’s Day”, podczas którego organizuje się wyścig kucharzy podrzucających na patelniach naleśniki. A gdy na Big Benie wybiła godzina 17.00 nauczycieli poczęstowano prawdziwą brytyjską herbatą.

strzałka do góry