Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – dla Niepodległej 1918 – 2018

     Bieżący rok obchodzimy także w Filii Szkoły Podstawowej nr 2 pod hasłem: Dla Niepodległej.

Mowa oczywiście o Jubileuszu Naszej Ojczyzny. Nie ma urodzin bez prezentów, toteż w środę, 9 maja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w projekcie historycznym, który jest jednym z działań związanych z tegorocznym świętem.

Postanowiliśmy działać wspólnie. Odświętnie ubrani w biało – czerwone oraz militarne barwy i narodowe kokardy podzieliliśmy się na dwie grupy: młodsi wzięli udział w akcji „Malujemy dla Biało- Czerwonej”, a efektem ich pracy są starannie wykonane chorągiewki, proporce i hasła, które teraz stanowią dekorację szkoły, natomiast młodzież z klas IV, V, VI i VII podzieliła się na oddziały, by wziąć udział w grze: „Co ty wiesz o Marszałku?”
Drużyny rozwiązywały niepodległościową krzyżówkę, odpowiadały na pytania quizu dotyczącego życia Józefa Piłsudskiego, rozpoznawały historyczne obrazy, literackie utwory, rekwizyty, portrety postaci związanych z wydarzeniami 20 – lecia międzywojennego.
W punkcie „Bitwa warszawska”, w którym czekała na zawodników pani higienistka, emocje sięgnęły zenitu. Tu trzeba było podołać zadaniom sprawnościowym: przenieść w kocu rannego, opatrzyć go, sprawdzano także celność rzutu i umiejętność czołgania się pod zasiekami.
W innym punkcie, „Znów niepodległa” była okazja do zaprezentowania piosenek legionowych.

Trzeba zatem było wykazać się nie lada umiejętnościami, a najlepiej poradzili sobie z konkursowymi pytaniami uczniowie klasy VI.

Wszyscy biorący udział w projekcie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, najlepsi uhonorowani zostali ocenami celującymi. To chyba najlepszy wkład, jaki mogliśmy wnieść w obchody tegorocznego jubileuszu!

Zapraszamy do galerii: dla Niepodległej

strzałka do góry