Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – Biało-czerwone śpiewanie w Filii SP2

Włączając się w obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie na najciekawiej zaprezentowaną pieśń patriotyczną lub żołnierską. Już wcześniej, bo w piątek, przypięli przygotowane na lekcjach techniki narodowe kokardy rodzicom odwiedzającym szkołę, aby zachęcić społeczność Błądzonki do uczestnictwa w tym niezwykłym święcie. Pieśni żołnierskie i patriotyczne były zawsze dla Polaków wyrazem dumy ze zwycięstw, w trudnych czasach mówiły o tęsknocie za wolną ojczyzną, związane były z naszą religią… Wszystkie zespoły klasowe przygotowały się do występów bardzo starannie, z wielkim przejęciem prezentowali swój utwór najmłodsi,  klasa III wzorowo odśpiewała nasz hymn narodowy, w roli prowadzących wystąpili siódmoklasiści, jak zawsze stając na wysokości zadania. Wysiłki szkolnych artystów ocenili i docenili jurorzy( panie T. Bielczyńska i K.Tarsińska oraz pan P. Leśniakiewicz), przyznając następujące nagrody:

– I miejsce – wyjście z wychowawcą na pizzę – klasie VII za brawurowo wykonany utwór pt. „Niepodległość”,

– II miejsce – dzień bez pytania – klasie VI za piosenkę „Dziewczyna z granatem” z filmu „Czas honoru”.

– III miejsce – seans filmowy – dla pierwszoklasistów,  którzy zaśpiewali „Pąki białych róż”.

Jak zareagowali nagrodzeni i widownia zobaczcie na zdjęciach!

 

Zapraszamy do galerii Konkurs pieśni patriotycznej

strzałka do góry