Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FINAŁ KONKURSU BRD I BEZPIECZNE DZIECKO

FINAŁ KONKURSU BRD I BEZPIECZNE DZIECKO –

SUCHA BESKIDZKA  2014

 

15 maja 2014 r. w Filii Szkoły Podstawowej Nr 2 w Suchej Beskidzkiej odbył się finał konkursu plastycznego z zakresu wiedzy o ruchu drogowym BRD, którego uczestnikami byli uczniowie klas II i III szkół podstawowych oraz konkursu plastycznego „BEZPIECZNE DZIECKO”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych miasta Sucha Beskidzka.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo życia codziennego wszystkich dzieci to istotne zagadnienia sukcesywnie realizowane przez Policję, Szkołę, Władze Miejskie i Oświatowe oraz Rodziców. Sprawy bezpieczeństwa należy mieć na uwadze nieustannie w toku edukacji dzieci, a zdobywana wiedza musi być sukcesywnie utrwalana, aby przyczyniła się do wypracowania wzorów zachowań na całe życie. Efekty podjętych działań można było dostrzec m. in. w pracach plastycznych dzieci biorących udział w konkursie.

Współorganizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji, Urząd Miasta oraz Filia SP2 w Suchej Beskidzkiej.

W imprezie uczestniczyli:

  • Dyrektorzy szkół podstawowych
  • przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej
  • uczniowie wyróżnieni w konkursie BRD
  • wychowawcy oraz uczniowie klas pierwszych  –  SP1, SP2, FSP2.

 

Po uroczystym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Małgorzatę Peć zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie pt: „Jak Paw przez jezdnię przechodził ” w wykonaniu uczniów klasy I i II FSP2. Nad całością uroczystości czuwały panie Iwona Bucała i Elżbieta Palarska.

 

Następnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Urząd Miasta w Suchej Beskidzkiej. 

 

Nagrodzone zostały wszystkie dzieci z klas pierwszych – 80 dzieci oraz laureaci konkursów plastycznych.

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 – klasa I

Najder Bartłomiej

Polak Jan

Ozimińska Katarzyna

 Kosman Lena

Cygan Patryk

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 – klasa I

Sitarz Weronika

Gościński Cyprian

Kurek Dawid

 

Filia Szkoły Podstawowej Nr 2 – klasa I

Cygan Łukasz

Warta Kamila

Mikołajek Krzysztof

 

Tegorocznymi laureatami konkursu z zakresu wiedzy o ruchu drogowym BRD w kategorii klas II – III zostali:

 

Kubas Eliza – kl. III – SP1

Moskała Anna – kl. III – SP2 

Bańdura Szymon – kl. II – FSP2

                                                                                  

Dodatkowo uczestnicy imprezy zostali zaproszeni do oglądnięcia wystawy nagrodzonych prac konkursowych oraz pamiątkowych zdjęć.

 

Iwona Bucała

 

strzałka do góry