Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Filia SP2 – WYCIECZKA KLASY I i II DO ZATORA.

Dnia 15 października odbył się wyjazd autokarowy  klasy I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz grupą rodziców do Zatora.

W programie tej wycieczki znalazły się niezwykłe atrakcje. Uczniowie najpierw odwiedzili  park dinozaurów – Dinozatorlandię. Po tym miejscu oprowadzała nas pani przewodnik, która bardzo barwnie i przystępnie dla dzieci opowiadała nam o tych zwierzętach. Przy okazji opowieści uruchamiała figury znajdujące się w parku, które wydawały także odgłosy charakterystyczne dla danego dinozaura. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i zachwyceni tym pokazem.  Następnie  odwiedziliśmy kino „5 – D”, gdzie obejrzeliśmy film na temat dinozaurów. Dowiedzieliśmy się tam o wielu ciekawostkach z ich życia, ale niezapomniane wrażenie robiły oczywiście efekty specjalne charakterystyczne dla tego rodzaju kin.

Potem cała grupa udała się na zwiedzanie tak zwanego „domku do góry nogami”, gdzie faktycznie wszystkie sprzęty położone były na odwrót. Sprawiało to niesamowite wrażenie, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Po kilkunastu minutach wszyscy zostaliśmy przewiezieni mini – pociągiem do innego parku – „Bajkolandii”. Tutaj znów czekała na uczestników wycieczki pani przewodnik, która oprowadzała nas po krainie bajek. Znajdowały się tam domki, a w każdym z nich obejrzeliśmy bohaterów różnych bajek, m m.in. Królewnę Śnieżkę, Babę Jagę, Śpiącą Królewnę, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, wilka i siedem koźlątek, 101 dalmatyńczyków i wiele, wiele innych bohaterów. Obejrzeliśmy tam także zwierzęta morskie wykonane w naturalnych wymiarach.

Następnie mini – pociąg przewiózł nas nad wielki staw, gdzie z kolei znajdował się park postaci z Mitologii. Zwiedzaliśmy go najpierw pieszo, a następnie pływaliśmy po stawie „gondolą” i wysłuchaliśmy informacji na temat mitów. Po tej wizycie mini – pociąg zawiózł nas z powrotem do Dinozatrorlandu. Tutaj grupa została podzielona na kilka mniejszych, każda z nich udała się pod opieką dorosłych do parku rozrywki. Dzieci jeździły m.in. na mini – gokartach, na karuzelach, w pociągu dla maluchów oraz uczestniczyły w innych atrakcjach na placu zabaw.

Oczywiście nie zapomnieliśmy także o kilku posiłkach w przerwach między zwiedzaniem oraz odwiedzeniu sklepiku z pamiątkami. Wycieczka odbyła się także dzięki dofinansowaniu od Rady Rodziców dla uczniów klasy pierwszej z okazji uroczystości ślubowania.

Na koniec wróciliśmy do autokaru i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  bezpiecznie przyjechaliśmy do Suchej Beskidzkiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: ZDJĘCIA – WYCIECZKA DO ZATORA

 

strzałka do góry