Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Filia SP2 – „Małopolska – Na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”

W dniu 19.09.2014r. uczniowie klasy III brali udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Małopolska – Na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”, który jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Na początku dzieci podzieliły się na grupy, każda z grup wymyśliła nazwę swojego zespołu oraz otrzymała od organizatora mapę. Na mapie zaznaczone były punkty, które każda z drużyn musiała odwiedzić i wykonać na nich odpowiednie zadania o tematyce przyrodniczej i ekologicznej (segregowali śmieci, rozpoznawali drzewa, zwierzęta i roślin chronione, rozpoznawali tropy zwierząt, rozwiązywali zagadki, układali puzzle jak również odpowiadali na pytania dotyczące zanieczyszczeń środowiska tj. smog, pestycydy, ścieki, i wiele innych). Za prawidłowo wykonane zadania dzieci otrzymywały koralik. Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą, która w jak najszybszym czasie zdobędzie jak najwięcej koralików. Wszyscy poradzili sobie świetnie z zadaniami, za co otrzymali atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem.

koralik

 

 

strzałka do góry