Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

W dniu 10 marca 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.
Uczestnikami byli laureaci szkolnych konkursów w kategorii klas młodszych i starszych.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2:

• Miklaszewski Szymon, Jędrzejak Magdalena, Legieć Weronika – klasy I – III,
  • Oliwia Pająk, Małgorzata Tatara, Kinga Białończyk – klasy IV – VI.

Z Filii Szkoły Podstawowej nr 2:

• Gabrysia Jach, Weronika Pietrusa i Łukasz Cygan – klasy I – III,
  • Dawid Braun, Mateusz Jach, Aleksandra Banaś – klasy IV – VI.

Łącznie z obu szkół wystąpiło 12 osób.

Uczniowie pod bacznym okiem Jury recytowali wiersze i przedstawiali fragmenty prozy. Oceniano dobór repertuaru, sposób interpretacji tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, reprezentowali wysoki poziom. Kibicowali im opiekunowie, rodzice i dziadkowie. Wszyscy mocno trzymali kciuki!

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego należy wytypować tylko 4 osoby – po dwie z klas młodszych i starszych.

Po wygłoszeniu swych kwestii dzieci niecierpliwie czekały na werdykt Jury. Organizatorzy konkursu przygotowali w tym czasie dla uczestników słodki poczęstunek – drożdżówki.

I ogłoszono upragnione wyniki…

• w kategorii klas I – III

III miejsce – ex aequo – Magdalena Jędrzejak i Weronika Legieć – SP2

• w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Oliwia Pająk – SP2

II miejsce – Dawid Braun – FSP2

III miejsce – ex aequo – Mateusz Jach i Aleksandra Banaś – FSP2

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki.

Oliwia Pająk i Dawid Braun zakwalifikowali się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 18 marca w Makowie Podhalańskim.

Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy!

Zapraszamy do galerii: konkurs recytatorski