Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2- Dzień Komisji Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 13.10.2017 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcą przygotowali specjalnie na tę okazję krótki, humorystyczny skecz własnego autorstwa zwieńczony życzeniami od uczniów oraz Rady Rodziców.Pani Dyrektor Małgorzata Peć wręczyła nagrody dyrektora pani Elżbiecie Palarskiej oraz pani Pelagii Kurek. Nagrody te są już tradycyjną formą uznania za szczególny wkład w życie naszej szkoły.

Po części skupionej na Dniu Nauczyciela przyszedł szczególny czas dla najmłodszych uczniów – ślubowanie. Do tej części uroczystości zaprosili wszystkich uczniowie klasy IV, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz w sposób humorystyczny przedstawili szkolne życie. Następnie nastąpił występ samych uczniów klasy I. Mówili oni wierszyki i śpiewali piosenki dotyczące pierwszych tygodni pobytu w szkole i w klasie. Całość dopełniła piękna dekoracja. Po występie najmłodszych, pani dyrektor Małgorzata Peć pasowała każdego na prawowitego ucznia Filii SP2. Wychowawczyni pani Agata Zajda wręczyła także dyplomy a rodzice  – drobne upominki. Na koniec dyrekcja, rodzice, wychowawca i dzieci udali się na poczęstunek.

Wszyscy doskonale zapamiętają ten dzień, a „pierwszakom” życzymy „ścian kolorowych i ławek zdrowych” oraz wszystkiego dobrego na początku uczniowskiej drogi.

Zapraszamy do galerii  Ślubowanie klasy pierwszej

strzałka do góry