Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie

Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce…

„Komu nieba były wrogiem, zrobiły go pedagogiem – te słowa dobrze wyrażają, jak trudna jest praca nauczyciela i wychowawcy” – zauważyli uczniowie Samorządu Szkolnego, którzy zabrali głos w czasie uroczystej akademii w Dniu Nauczyciela, a właściwie Dniu Edukacji Narodowej, zawsze uroczyście obchodzonym w szkole filialnej na Błądzonce.

Potem przy dźwiękach fanfar w obecności pani dyrektor, Małgorzaty Peć, pani Ewy Spyrki, pełniącej obowiązki kierownika szkoły, pań, Doroty Gołuszki i Anety Basiury, przedstawicielek Rady Rodziców oraz całej szkolnej społeczności zaproszono na scenę drogich debiutantów, pierwszoklasistów, którzy stali się tego dnia pełnoprawnymi członkami naszej szkoły i zostali pasowani na uczniów. Wzruszeń u dzieci i rodziców było co nie miara, a występ świeżo upieczonych żaków nagrodzony został obfitymi brawami!

W tym niezwykłym dniu czekała na wszystkich jeszcze jedna wzruszająca chwila – podziękowania dla pani Elżbiety Palarskiej, która przez ostatnie 9 lat pełniła kierowniczą funkcję w szkole. Gorąco dziękowali jej za to uczniowie, nauczyciele, pani dyrektor, rodzice, a pani Ewa Spyrka zauważyła, że praca, trud, cierpliwość, wyrozumiałość i wrażliwość pani Eli stanowić mogą źródło inspiracji.

Uroczystość zakończyła pani dyrektor, Małgorzata Peć, która ciepło mówiła o pracy nauczycieli i wyróżniła najlepszych. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali laurki przygotowane przez samorząd. Na uwagę zasługuje również fakt, że członkowie Samorządu Szkolnego, którzy przygotowali akademię, w tym piękną oprawę muzyczną, w wielu klasach zastąpili tego dnia pedagogów i – oczywiście pod ich czujnym okiem – poprowadzili lekcje.

Bardzo dobrze spisali się także członkowie sekcji gospodarczej, sprawnie przygotowując salę do występu.

 

O czym z przyjemnością donoszą redaktorki powstającej szkolnej gazetki z kl. VI

strzałka do góry