Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 8 listopada 2019 r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przyszli ubrani w barwy biało-czerwone. Biel i czerwień to nasze barwy narodowe, które towarzyszą Polsce i Polakom od wieków.

O symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy. Szkoła włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”, która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”

W ten sposób włączyliśmy się w radosne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To także okazja, by wspierać kształtowanie tożsamości narodowej oraz poczucie dumy z bycia Polakiem.

Na lekcjach historii i lekcjach wychowawczych przeprowadzono prezentacje multimedialne na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do galerii: dzień biało-czerwony

 

strzałka do góry