Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

„DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ” – kamizelki odblaskowe rozdane

pobrane

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

Coraz częściej dochodzi do wypadków na drodze z udziałem pieszych. Gdy zapada zmrok piesi stają się mniej widoczny dla kierujących. Dlatego podstawowym elementem każdego okrycia wierzchniego oraz plecaka powinny być odblaski. To one umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach niedostatecznej widoczności, co często chroni przed potrąceniem przez samochód. 

W ramach projektu uczniowie wszystkich szkół podstawowych otrzymali kamizelki odblaskowe. 

Jednakże samo bycie widocznym na drodze nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa.
Aby samodzielnie dzieci mogły korzystać z dróg należy uczyć je już od najmłodszych lat prawidłowych zachowań poza domem. Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym.

SAM_6295  SAM_6292  SAM_6294  SAM_6304  SAM_6293

strzałka do góry