Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA I DNIA FLAGI

W dniu 28. 04.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi odbył się uroczysty apel.

images0

Sejm Czteroletni po wielu trudach i tłumaczeniach, uchwalił Konstytucję – dokument, który dawał Polsce szansę – był to dzień 3 Maja 1971 roku. W atmosferze ogromnego uniesienia patriotycznego król Polski złożył przysięgę na Konstytucję.

„W imię Boga, w Trójcy Świętej Jedynego, Stanisław August, z Bożej Łaski i woli narodu król Polski (…) dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic niniejszą konstytucją uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszona deklarujemy.”

Był to pierwsza Konstytucja w Europie a druga na świecie. Fakt ten świadczy o wielkiej dojrzałości politycznej polskich patriotów.

DZIEŃ flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Państwowym i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 maja.

Opowieść o doniosłych historycznych wydarzeniach przeplatana była deklamacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych.

strzałka do góry