Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” ZAKOŃCZONA

pobrane

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” ZAKOŃCZONA

Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2 i jej Filii wzięli udział w kolejnej akcji Sprzątanie Świata 2019, która w tym roku odbyła się pod hasłem: Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy.  W Polsce akcja, pod nazwą „Sprzątanie świata – Polska”, odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.
W dniu 18 września uczniowie porządkowali najbliższą okolicę swoich szkół oraz wybrane ulice naszego miasta, a 20 września  wzięli udział w podsumowaniu akcji, która odbyła się na płycie suskiego Rynku. Idąc do rynku nieśli zrobione transparenty i plakaty promujące ochronę środowiska oraz prace przedstawiające ponowne wykorzystanie odpadów. Na płycie rynku oglądnęli przedstawienie przygotowane przez młodzież Szkoły Podstawowej nr 1, którego celem było uświadomienie jak ważna jest ekologia.  Po płycie rynku malowali kolorową kredą rowery lub roboty, a następnie ustawili się na wcześniej przygotowanych konturach roweru, tworząc „żywy” rower i pozowali do zdjęcia robionego przez drona.

Zapraszamy do galerii: Podsumowanie akcji „Sprzątanie świata”

strzałka do góry