SP2 – wycieczka kl. I a do Krakowa

W dniu 4 maja 2016 r.  klasa IA z wychowawcą i rodzicami odwiedziła Manufakturę Czekolady w Krakowie.
To zakład pracy, w którym deseranci „produkują ” smakołyki z różnych rodzajów czekolady.
        Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w podziemiach fabryki. Dostały fartuszki  i czepki, by nie zbrudzić ubrania. Otrzymały czekoladę, kolorowe posypki i „czekoladowy klej”, by samodzielnie stworzyć figurki, trufle i pralinki. Następnie dekorowały swoje wyroby. Po pracy czekał na dzieci poczęstunek – kubek lemoniady truskawkowej lub ciepłe kakao.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał swoje słodkości i Dyplom Małego Deseranta.
Dzieci obejrzały też czekoladowe figurki w przyzakładowym sklepie.

Po warsztatach uczniowie wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej, obejrzały Sukiennice i krakowskie gołębie…

Wszyscy  zadowoleni  i pełni wrażeń wrócili do domu.

wych. Barbara Smolik

Zapraszamy do galerii: wycieczka do Krakowa