FSP2 – Mobilne Laboratoria Przyszłości

18 maja naszą szkołę odwiedzili edukatorzy MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili specjalne warsztaty, na temat, jak najbardziej efektywnie skorzystać z Laboratoriów. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas II – III i V-VI. Tematem zajęć był: DRUK 3D – Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej i długopisów 3D oraz JAK WIDZI KOMPUTER? – Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie w ciągu 45 minut zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

Zapraszamy do galerii: Mobilne Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci