SP2 – Pokaz Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

W dniu 27 lutego uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Kultury i Filmu na pokaz doświadczeń chemicznych. Doszło do nich dzięki zaproszonym animatorom Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, którzy w trakcie bardzo interesujących pokazów odkrywali przed nami świat nauki.

Tematem przewodnim warsztatów było powietrze, w tym jego zawartość, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nasze otoczenie. Mieliśmy możliwość zaobserwowania bardzo widowiskowych doświadczeń. Mogliśmy zdobyć nową wiedzę z zakresu chemii i powtórzyć już posiadaną. Przypomnieliśmy sobie również czym jest emisja CO2 i jakie powoduje skutki. Animatorzy prowadzący pokazy odkrywali przed nami  świat nauki w sposób przyjemny, swobodny i zarazem z dużą ilością humoru.

Autorzy: Jakub Klimasara i Szymon Miklaszewski, klasa 8b

Źródło zdjęcia: sucha24.pl