SP2 – szkolna gra historyczna

images

W dniu 24.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 została przeprowadzana po raz pierwszy szkolna gra historyczna. Wszystko to w ramach programu edukacji patriotycznej upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 i jej Filii.

Gra prowadzona była w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy 4 – 5
  • klasy 6 – 8.

Zgłosiło się 14 drużyn – łącznie 60 uczniów. Każda drużyna posiadała swoją nazwę – oczywiście nawiązującą do historii – oraz biało-czerwone elementy ubrania. Rozpoczęcie gry nastąpiło o godz. 10.00 w sali gimnastycznej, w obecności dyrektora szkoły p. Małgorzaty Peć.

Drużyny z mapą zadań ruszyły na teren szkoły, gdzie w oznaczonych punktach – a było ich sześć:

1. Komendant
  2. Legiony
  3. Orlęta lwowskie
  4. Czyn powstańczy
  5. Bitwa warszawska
  6. Znów Niepodległa

oczekiwali nauczyciele z zadaniami do wykonania. Zadania nie były na czas, liczyły się zdobyte punkty. Wyjątkiem była konkurencja sprawnościowa, czyli przejście z rannym na noszach lub w kocu i czołganie się pod zasiekami.

Emocji było wiele i widać było zaangażowanie uczniów.

O godz. 11.25 nastąpiło podsumowanie gry.

W kategorii klas 4 -5:

I miejsce – kl.5

II miejsce – kl.4a

III miejsce – kl.4b

W kategorii klas 6 – 8:

I miejsce – kl.8

II miejsce – kl.7

III miejsce – kl.6

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy  i słodki upominek w postaci kasztanków ufundowany przez Radę Rodziców.

Podczas gry uczniowie pogłębili wiedzę na temat historii II Rzeczpospolitej w pierwszych latach niepodległości, kształtowali zachowania patriotyczne oraz więzi z narodem i jego historią. Była to znakomita lekcja rozwijania umiejętności współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów.

Organizator – W. Habowska

Zapraszamy do galerii: gra historyczna