SP2 – 16 PAŹDZIERNIKA – 40 ROCZNICA WYBORU POLAKA NA PAPIEŻA

SAM_6012

W dniu 18.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się apel poświęcony obchodom 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prawie 27-letni pontyfikat Jana Pawła II przebiegał w duchu słów wypowiedzianych w pierwszej homilii polskiego papieża: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.
Pontyfikat Jana Pawła II przypadał na lata 1978-2005 i był jednym z najdłuższych w historii.

Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj sługa Boży, który należy już do grona Świętych w niebie. Był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.
    Uczennice klasy 7 i 8 wraz z katechetą przygotowali program słowno-muzyczny, by przypomnieć postać Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom, aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

„JAN PAWEŁ II WIELKI”

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,
by prawdziwa była zawsze słów wymowa;
o Jego wielkości i pracy codziennej,
o Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

Dla tego, co dobre i co sprawiedliwe,
co oznacza prawdę i to, co uczciwe.

Pracowite życie naszego Papieża,
bo On nieustannie do pokoju zmierzał.
Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,
wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.

Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,
bo do grona Wielkich Jan Paweł II należy.