SP2 – WITAJ WIOSNO!

„Czym powitać Cię Wiosenko,

gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów.”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, dzieci z klas młodszych kolorowym korowodem powitały Wiosnę.
Piękna pogoda sprzyjała do wyruszenia z Marzanną oraz pięknymi kwiatami ulicami Suchej Beskidzkiej w poszukiwaniu Wiosny. W tym roku bardzo trudno było dostrzec jej zwiastuny, gdyż w wielu miejscach zalegał jeszcze śnieg. Najbardziej odczuwalną jej oznaką były ciepłe promyki słońca.
Nad rzeką Stryszawką odbył się obrzęd pożegnania zimy i powitania wiosny. W trosce o ekologię Marzanna nie została spalona ani wrzucona do wody lecz jako pani Wiosna pozostała z dziećmi.

Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny uczniów, które z uśmiechem towarzyszącym okrzykiem „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo!” wróciły do szkoły.

Zapraszamy do galerii: Wiosna, wiosna…