FSP2 – AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Dnia 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Filii Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpili do IX edycji Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, Dotyczył on wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w domu, w szkole, w czasie zabawy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W odczytaniu pytań pomagał nagrany głos lektora, a do każdego z nich podane były trzy odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Zadań do rozwiązania było piętnaście, a po zakończeniu testu każdy uczestnik został poinformowany, ile poprawnych odpowiedzi wybrał. Test ten poprzedziły zajęcia z wychowawcą na temat wiedzy o zasadach ruchu drogowego, o tym, jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole, w czasie zabawy. Wcześniej uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne dla pierwszoklasistów z grami i zabawami, które pomogły utrwalić tę wiedzę.
Okazało się, po napisaniu testu, iż wszyscy odpowiadali doskonale, a teraz czekamy na Dyplomy Akademii Bezpiecznego Puchatka.