SP2 – WYCIECZKA KL. IIA I IIB DO ZAMKU SUSKIEGO

Uczniowie klasy II A i II B w dniu 14 czerwca postanowili odwiedzić „Mały Wawel” – czyli zamek suski. Brali udział w lekcji archeologicznej pt. „Malarstwo naskalne”.
Wysłuchali ciekawych opowieści pani przewodnik dotyczących rysunków naszych przodków w jaskiniach i na skałach. Obejrzeli wystawę na ten temat i ciekawe eksponaty.
Następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Rysowali węglem na papierze czerpanym mamuty, konie i inne prehistoryczne zwierzęta. Odbijali na kartkach dłonie pomalowane farbą. Gdy prace plastyczne schły uczniowie zwiedzili komnaty zamku, kaplicę oraz zgromadzone tam eksponaty – meble i obrazy. Obejrzeli też krużganki, po których nocą nadal spaceruje biała dama. Zapoznali się z historią powstania zamku i jej kolejnymi właścicielami. Uczniowie wpisali się również do księgi pamiątkowej.
Ten mile spędzony czas został uwieczniony na fotografiach.

wych. B. Smolik i B. Ryt

Zapraszamy do galerii: w zamku suskim